P2P Net: Zasady pisania newsow - P2P Net

Skocz do zawartości

P2P Net
Logowanie »
Rejestracja Pomoc

Ikona Ważna wiadomość/Important message

http://www.osiol.com...czas-rozstania/


Strona 1 z 1

Zasady pisania newsow Przeczytaj zanim założysz tu temat

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mlodszy 

  • Advanced Member
  • Grupa Admin
  • Postów 13003
  • Rejestracja 24-styczeń 08
  • P2P aMule
  • Łącze 2048/256

Napisano 04 czerwiec 2009 - 11:01

1. Tematyka

Jako że tematem przewodnim forum jest sieć P2P i wszystko z nią związane, oczekuje się głównie tematów związanych z tego typu sprawami, nie wyklucza się jednak innej tematyki newsów. Piszcie o tym, co może zainteresować użytkowników naszego forum, co według Was warte jest zamieszczenia w tymże dziale.

Proszę nie uprawiać kryptoreklamy. Jest sprzeczna z regulaminem forum, więc nie publikujcie informacji prasowych przygotowanych przez profesjonalne, zajmujące się rozprzestrzenianiem newsów odziały firm np. info n/t nowego programu, funkcji, poprawki czy błędu u konkurencji, również informacji typowo manipulatorskich jak na przykład taka: MS udowodnił, że Google jest kiepski lub odwrotnie.

2. Jak piszemy?

- Temat: Temat newsa powinnien być interesujący, aby mógł on zachęcić użytkownika forum do przeczytania go. Nie powinien nosić nazwy typu: "Zobacz", "Nowość", "Fajny news", "Coś niesamowitego", itp.

- Początek newsa: Pierwsze zdanie/kilka pierwszych zdań powinno się wyróżniać, najlepiej za pomocą pogrubienia ich oraz posiadać kolor (według własnego uznania). Każdy news ukazuje się w portalu naszego forum więc tak rozpoczęty news przyciąga wzrok, a co za tym idzie czytelników.

- Dalsza część newsa: Tu już każdy ma wolną reke. Niemile widziane jest jednak przesadzanie z kolorowaniem i pogrubianiem informacji zawartych w newsach. To, co ważne wypada pogrubić, to co mało istotne zostawić jako zwykły tekst.

- Obrazki: Rozmiar obrazka nie powinien być byt duży, aby nie drażnił. Dobrze jest zamieścić miniaturke obrazka jeżeli jest on zbyt duży. Obrazek wstawiony po kilku zdaniach najprawdopodobniej ukaże się w poratlu.

- Inne media: Nie zaleca się umieszczania innych mediów typu audio (dzwięk w tle) bądź wideo. Jeżeli już mamy potrzebę dołączenia takowej rzeczy, wskazane jest zamieszczenie tylko i wyłącznie linka do danego materiału.

- Komentarz: Nie wymagany ale mile widziany. Przedstawiamy w nim naszą własną opinię na temat tego, co się wydarzyło, jak to się ma do innych spraw, czy coś zmienia. Ma być to nasza opinia, więc nie wymagamy w tej części newsa obiektywizmu.

3. Źródło

Bardzo ważną rzecza jest umieszczenie informacji dotyczacej źródła pochodzenia tekstu do newsa (Źródło: Onet.pl) Jeśli zdarzy się tak, że zamieszczany news jest wyłącznie naszego autorstwa, również należy o tym napisać (Źródło: tekst własny/Ja)

4. Kontynuacja newsa

Jeżeli chcemy napisać nowego newsa, a już na ten temat bądź mocno z nim związany istnieje już podobny temat, nie należy tworzyć kolejnego. W takiej sytuacji lepiej napisać w temacie głównym swoją informację. Forma takiej wiadomości wtedy powinna wyglądać nastepująco:

[center][size=][b]Tytuł newsa[/b][/size][/center]


Dalsza treść newsa według wyżej wymienionych standardów.

Uwaga!!! Każda informacja przed ukazaniem się wymaga zatwierdzenia. Dopiero wtedy, gdy jej treść zostanie zaakceptowana, ukaże się ona na forum. Zastrzegam sobie prawo do nieakceptowania danego newsa bądź przeniesienia go do innego działu, jeżeli uznam go za bardziej przydatnego w innym miejscu.
0

Udostępnij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1
0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych