P2P Net: Darmowy i dobry antywirus, antyspyware, firewall - P2P Net

Skocz do zawartości

P2P Net
Logowanie »
Rejestracja Pomoc

Darmowy i dobry antywirus, antyspyware, firewall Linki, opinie, rankingi Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Loco 

• Banned 4 ever :)
  • Grupa VIP
  • Postów 953
  • Rejestracja 26-styczeń 08
  • Lokacja:Stąd
  • Łącze proszę czekać

Napisano 10 wrzesień 2008 - 16:41

Avast to bardzo dobry, jeśli nie najlepszy darmowy antywirus. Wystarczy go ściągnąć STĄD i zainstalować. Następnie dokonać bezpłatnej rejestracji TU. Po otrzymaniu klucza klikamy prawy klawisz myszy na główną ikonę avasta w trayu koło zegarka, wybieramy o programie avast i wpisujemy/wklejamy nasz klucz wybierając klucz licencji. Po roku należy poprosić o kolejny klucz. Poniżej krótki opis programu ze strony producenta.

Cytat

Wirusy pojawiają się z większa lub mniejszą częstotliwością. Spotkał się z nimi każdy użytkownik komputera. Najgorszy jest fakt, że użytkownicy komputerów nie posiadają programu antywirusowego lub posiadają jego starą, nieaktualną wersję ponieważ otrzymali ją gratis na okres kilku miesięcy. ALWIL Software producent oprogramowania avast! udostępnia je bezpłatnie dla użytkowników domowych, którzy nie użytkują swoich komputerów do celów zarobkowych. Użytkownik musi się jedynie zarejestrować.

Proces instalacji i rejestracji jest bardzo łatwy.
Ze strony www.avast.com lub korzystając z linku "pobierz program" należy pobrać i zainstalować program avast! 4 Home Edition. Po zainstalowaniu program pracuje w wersji trial przez 60 dni. Wersja ta jest w pełni funkcjonalna. W tym czasie należy bezpłatnie zarejestrować program na stronie avst! 4 Home Edition Free Registration. Po zarejestrowaniu w ciągu 30 minut użytkownik uzyska klucz licencyjny pocztą e-mail. Po wprowadzeniu klucza do programu użytkownik uzyskuje dostęp do aktualizacji (bazy sygnatur wirusów i programu) na okres jednego roku.

Jeżeli nie spełniasz warunku pracy na komputerze domowym lub używasz komputer w celach zarobkowych musisz pobrać i zainstalować program avast! 4 Professional Edition, testować go przez 60 dni bezpłatnie, a następnie zakupić klucz licencyjny.

avast! 4 Home Edition jest kompletnym programem antywirusowym, który umożliwia wyszukiwanie wirusów na Twoim komputerze, testowanie uruchamianych programów i otwieranych dokumentów, sprawdzanie poczty e-mail oraz wiele innych funkcji.

Ad-aware to świetne, darmowe narzędzie do usuwania szpiegującego oprogramowania tzw. spyware. Z natury niegroźne może być jednak bardzo dokuczliwe uniemożliwiając ustanowienia połączenia z internetem lub powodując sztuczne obciążenie komputera. Program pobieramy STĄD. Warto co jakiś czas przeskanować komputer wybierając opcję Smart scan. Wersja bezpłatna jest pozbawiona monitora, który jednak spowalnia otwieranie się stron www.

Cytat

Najnowsza wersja znakomitego programu usuwającego szpiegujące nas oprogramowanie. Wiele programów, zwłaszcza darmowych i reklamowych pozostawia po sobie komponenty szpiegujące (spyware) tj. programy i ich wpisy w rejestrze, które śledzą i zbierają nasze prywatne dane, uruchamiają bardzo kosztowne połączenia modemowe, zapisują naciskane klawisze, zmieniają ustawienia przeglądarki i w końcu wysyłają w "eter" zebrane informacje o nas. Ad-Aware usuwa takich niechcianych gości. W wersji SE wprowadzono wiele ulepszeń i nowości, m. in.: ulepszenia silnika skanującego, rozszerzone skanowanie rejestru, rozszerzone skanowanie dyskowe, zmiany w interfejsie użytkownika i wiele innych.

INNE DARMOWE OPCJE:

AVIRA - darmowa dla domowego użytkownika, ostatnio zyskała sporą popularność, z moich doświadczeń wynika że mało obciąża komputer i jest skuteczna, nieco uciążliwie upomina się o update na standardowych ustawieniach KLIK

AVG - kolejny popularny darmowy antywirus do ochrony domowego PC, ponieważ w sytuacji podbramkowej nie pomógł mi, wolę avirę KLIK

COMMODO - jedyny darmowy zarówno dla domu jak i firmy, wiele aplikacji w tym te standardowe jak antywirus i firewall z funkcją antyspyware, osobiście nie lubię i nie polecam, ale ma swoich sympatyków, jednak czy warto ryzykować w firmie eksperyment z commodo? KLIK

PŁATNE APLIKACJE DO FIRMY LUB MAŁEGO BIURA

NORTON - właściwie w ofercie Nortona wiele różnych produktów w tym 360-tka którą polecam do małej firmy/biura jako posiadającą wszystkie opcje ochrony i przystępną cenę, szczególnie wersję na 3 komputery KLIK

KASPERSKY - kolejna świetna aplikacja, w wielu testach wypada lepiej od Nortona, świetna dla większych firm, bardziej uciążliwa od Nortona, zapewnia jednak bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa KLIK

NOD 32 - uzupełnia świętą trójcę antywirusów, Eset smart security to nowsza odsłona tego oprogramowania;

RANKING FIREWALLÓW

http://www.matousec....nge/results.php

WSZELKIE UWAGI NA TEMAT POWYŻSZYCH TREŚCI ORAZ DARMOWYCH I PŁATNYCH APLIKACJI ZABEZPIECZAJĄCYCH KOMPUTER PRZED SZKODLIWYM OPROGRAMOWANIEM ORAZ INNYMI ATAKAMI
MILE WIDZIANE

Użytkownik Loco edytował ten post 31 styczeń 2009 - 23:16

0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Bachor 

• WE APOLOGISE FOR THE INCONVENIENCE
  • Grupa Admin
  • Postów 6127
  • Rejestracja 01-styczeń 70

Napisano 10 wrzesień 2008 - 17:08

polecam raczej avire i avg i comodo
0

#3 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 17:26

Polecam Avast i Comodo :D

I pamiętajcie że najważniejsza jest profilaktyka ;)

Wszystkie AV wyżej wymienione są dobre ale zostawione same sobie nie spełnią swojej roli zresztą płatne też :)

Samo Ad-aware to za mało
+
Malwarebytes' Anti-Malware
+
Spybot - Search & Destroy
+
a-squared Free

To na początek :)

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   ..? 

• Advanced Member
  • Grupa VIP
  • Postów 1660
  • Rejestracja 25-styczeń 08

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:03

to już z lekka paranoja bez przesady, każdy z tych programów robi prawie to samo.
0

#5 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:10

Prawie robi ogromną różnicę ;) żaden nie jest idealny i razem się uzupełniają
+
RootkitRevealer
+
gmer

#6 Gość_JamJan_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:11

bachor wstyd abym admina pouczał , loco zrobil przypiętym nie aby polecac a aby wiedzies skąd i co ;)

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   ..? 

• Advanced Member
  • Grupa VIP
  • Postów 1660

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:13

marcel idac takim tokiem rozumowania, to za x lat będziesz miał 20 programów do monitorowania u usuwania syfu, bo nie każdy będzie sobie radził z danym zagrożeniem
0

#8 Gość_JamJan_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:16

widze marcel tez uczen w pogoni za mistrzem ,marcel daj odnosnik do producenta a nie czarna pogrubienia tylko dales ;)

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Loco 

• Grupa VIP
  • Postów 953
  • Łącze proszę czekać

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:20

avast IMHO jest dużo lepszy od aviry

polecam po prostu wypróbować avast bo naprawdę miałem wiele sytuacji i jak do tej pory uważam że to najlepszy darmowy soft a testowałem prawie wszystko

marcelizg uważam że dla zwykłego usera avast i adaware starczy a instalowanie od licha programów tym samym celu to średni pomysł a comodo jest dla kogoś kto chce co chwila klikać co ma przepuszczać a co nie... uważam że dobry firewall sam powinien to oceniać

JJ specjalnie pozostawiłem temat otwarty żeby inni mogli się wypowiedzieć
0

#10 Gość_JamJan_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:28

loco ok ale jesli polecają to czy nie wypadalo by by dali adres ?

i ja se myslalem ze topik tak by user mogl wejsc i sobie cos pobrac a nie czytac przepychanki ze tola lubi pomidorowa a bolek ogorka ;)

#11 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:32

Mylisz się :D

A co do ilości to jak policzę wszystkie narzędzia do czyszczenia i profilaktyki będzie z tego 15 sztuk i mam 90% pewności że jest czysto :) i nowy pomysł na zabezpieczenie ale o tym szaaa :)

Nie patrzysz na najważniejsze o czym pisze ;)

Loco też się mylisz leczyłem już parę kompów zainfekowanych na pokładzie których był avast czy avira czy kav bo tu niema czegoś takiego jak dobry AV mnie zabezpieczy

Co do Comodo pokazałeś że nie znasz tego oprogramowania.Comodo AV prawie się nie odzywa jak i inne AV

Dołączona grafika

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   KrzYchuu 

• Jestem fizolem choć wolałbym żyć z gadania.
  • Grupa zaawansowani
  • Postów 1273
  • Rejestracja 04-luty 08
  • Lokacja:z komputra
  • P2P brak
  • Łącze 512

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:39

A co powiecie na Kaspersky też w sumie darmowy, wystarczy kodzik wpisać ;)
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   ..? 

• Advanced Member
  • Grupa VIP
  • Postów 1660

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:43

marcel bądź poważny zwykłemu użytkownikowi na pewno nie jest potrzebne 15 czyścicieli...

KrzYchuu bdb program
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Loco 

• Grupa VIP
  • Postów 953
  • Łącze proszę czekać

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:44

Wyświetl postUżytkownik marcelizg dnia 10.09.2008 - 19:32 napisał

Mylisz się :D

A co do ilości to jak policzę wszystkie narzędzia do czyszczenia i profilaktyki będzie z tego 15 sztuk i mam 90% pewności że jest czysto :) i nowy pomysł na zabezpieczenie ale o tym szaaa :)

Nie patrzysz na najważniejsze o czym pisze ;)

Loco też się mylisz leczyłem już parę kompów zainfekowanych na pokładzie których był avast czy avira czy kav bo tu niema czegoś takiego jak dobry AV mnie zabezpieczy

Co do Comodo pokazałeś że nie znasz tego oprogramowania.Comodo AV prawie się nie odzywa jak i inne AV

Dołączona grafika

byc moze masz racje

ale zmeczyl mnie domyslnym ustawieniami i wrociłem do avasta

a jesli piszesz ze kav leczyles to powiedzmy szczerze ze nawet najlepszy program jak w tym wypadku nie da rady jeśli user nie myśli

a poważnie avast na rynku jest od lat

JJ każdy ma prawo napisać swoją opinie, o sie nazywa forum i nigdzie nie jest napisane ze musi podac link, mamy przeciez czasy google, jednego tylko nie można - spamować

więc kolejne posty nie na temat wylatują
0

#15 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:45

Pryka przecie ja ci pisze ile mam.Polecam zwykłemu userowi inna dawkę ;)

Użytkownik marcelizg edytował ten post 10 wrzesień 2008 - 18:46

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   wonsky 

• Boże, strzeż mnie przed przyjaciółmi...
  • Grupa VIP
  • Postów 2161

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:45

Wyświetl postUżytkownik Loco dnia 10.09.2008 - 19:20 napisał

a comodo jest dla kogoś kto chce co chwila klikać co ma przepuszczać a co nie... uważam że dobry firewall sam powinien to oceniać

Wyświetl postUżytkownik marcelizg dnia 10.09.2008 - 19:32 napisał

Dołączona grafika

Antyvirus=Firewall. Brawo.
0

#17 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:48

Wyświetl postUżytkownik wonsky dnia 10.09.2008 - 19:45 napisał

Antyvirus=Firewall. Brawo.

lol następny

Kolego wonsky jest Comodo AV i Comodo FW ;)

Przeprosiny napisz z dużej litery :) :D

http://www.personalf...all.comodo.com/

http://antivirus.comodo.com/

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   Loco 

• Grupa VIP
  • Postów 953
  • Łącze proszę czekać

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:51

dokładnie, mała pomyłka nastąpiła

dodam ze commodo antivirus nie dał rady na zawirusowanym kompie firmowym

dopiero trial norton 360 wyjaśnił sytuację - jest to jednak płatna aplikacja

ale dla firmy jedynie jest darmowy commodo a z tego co wiem niestety nie prezentuje zbliżonego poziomu bezpieczeństwa do kasperskyego czy właśnie nortona

marcel ja pisałem o firewallu a ty o antywirusie

nie wiedziałem że AV też tak ma ;)

Użytkownik Loco edytował ten post 10 wrzesień 2008 - 18:52

0

#19 Gość_Amul°_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:52

Avast to rozumiem, AdAware tez, ale jaki Firewall (prosty i darmowy) polecic komus kto nie zna j.angielskiego ? Comodo odpada... ;)

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Loco 

• Grupa VIP
  • Postów 953
  • Łącze proszę czekać

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:55

Wyświetl postUżytkownik Amul° dnia 10.09.2008 - 19:52 napisał

Avast to rozumiem, AdAware tez, ale jaki Firewall (prosty i darmowy) polecic komus kto nie zna j.angielskiego ? Comodo odpada... ;)

avast ma moduł zapory i korzysta również z zapory XP

jak ktoś ma do neta z routera z firewallem to IMHO nie trzeba nic więcej

a darmowy firewall wypróbuj online armor free http://www.tallemu.com/free-firewall-prote...n-software.html

powinien mieć opcje że nie pyta o nic

Użytkownik Loco edytował ten post 11 wrzesień 2008 - 13:27

0

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   wonsky 

• Grupa VIP
  • Postów 2161

Napisano 10 wrzesień 2008 - 18:56

Wyświetl postUżytkownik marcelizg dnia 10.09.2008 - 19:48 napisał

lol następny

Kolego wonsky jest Comodo AV i Comodo FW ;)

Przeprosiny napisz z dużej litery :) :D

http://www.personalf...all.comodo.com/

http://antivirus.comodo.com/

Że co? Właśnie to mam na myśli, że Loco pisze o FW, A ty dajesz screena z AV...
0

#22 Gość_marcelizg_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 19:01

Wyświetl postUżytkownik Loco dnia 10.09.2008 - 19:51 napisał

dokładnie, mała pomyłka nastąpiła

marcel ja pisałem o firewallu a ty o antywirusie

nie wiedziałem że AV też tak ma :)

Loco wiem zignorowałem tę pomyłkę ;)

Wyświetl postUżytkownik wonsky dnia 10.09.2008 - 19:56 napisał

Że co? Właśnie to mam na myśli, że Loco pisze o FW, A ty dajesz screena z AV...

eh

Nawet jak będzie tam goła baba to nie ma związku.Screen nie odnosi się do tego o czym pisze.

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   wonsky 

• Grupa VIP
  • Postów 2161

Napisano 10 wrzesień 2008 - 19:03

Wyświetl postUżytkownik marcelizg dnia 10.09.2008 - 20:01 napisał

Nawet jak będzie tam goła baba to nie ma związku.Screen nie odnosi się do tego o czym pisze.

Hmm...
0

#24 Gość_Amul°_*

• Grupa Gosc

Napisano 10 wrzesień 2008 - 19:05

Wyświetl postUżytkownik Loco dnia 10.09.2008 - 19:55 napisał

avast ma moduł zapory i korzysta również z zapory XP

jak ktoś ma do neta z routera z firewallem to IMHO nie trzeba nic więcej

Caly czas myslalem o Avascie jako o antywirusie, ale czy jako Firewall moze on zastapic ta systemowa zapore ? Tzn. czy mozna ja wylaczyc i korzystac jedynie z Avastowego firewalla ?

Użytkownik Amul° edytował ten post 10 wrzesień 2008 - 19:06

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   ..? 

• Advanced Member
  • Grupa VIP
  • Postów 1660

Napisano 10 wrzesień 2008 - 19:09

kiedyś miałem samego Avasta i używałem jego zapory, po za tym ona chyba się gryzie z tą windowsową
0

Udostępnij ten temat:

• 3 stron +
  • 1
  • 2
  • 3